Facebook Youtube Instagram Contacts e-mail Phone
Телефон лікаря: +38 (066) 884-38-53
Записатися на прийом: тимчасово неможливо
Організація роботи в операційній

«Диявол криється в деталях» - саме так потрібно підходити до будь-якої справи. Особливо, коли мова йде про здоров'я та життя людини. Іншими словами: в кожній справі є безліч нюансів, без урахування яких, рішення задачі часто стає вкрай складним, а іноді і нездійсненним. Як будь-який театр починається з вішалки, так і робота в операційній починається з правильної організації і ергономіки.

Я не буду детально описувати важливість асептики і антисептики, і зупинятися на питаннях стерильності в операційному блоці. Це догма будь-якої операції. В даному розділі хочу зупинитися на розстановці персоналу і техніки, яка, на наш погляд, є найбільш зручною для виконання гінекологічних операцій. Так само описати стандартний набір інструментарію, який ми використовуємо в повсякденній практиці.

Гістероскопія

Операційна бригада складається з: хірурга (1), операційної сестри (4), анестезіолога (3), медичної сестри-анестезиста, молодшої медичної сестри. Операційна стійка розташовується зліва від хірурга. Для візуалізації операції використовується монітор, розташований праворуч. Операційна сестра розташовується праворуч від хірурга. У функції операційної сестри входить фіксація кульового затискача, накладеного на шийку матки, допомога хірургу при проведенні операції.

Лапароскопія

Операційна бригада на більшість операцій включає в себе: хірурга (1), одного асистента (2), операційну сестру (4), анестезіолога (3), медичну сестру-анестезиста, молодшу медичну сестру. У деяких випадках необхідний другий асистент (5), коли є потреба у додатковому доступ з боку піхви. У ролі 2-го помічника виступає лікар, або друга операційна сестра.

Наявність другого монітора в операційній є вкрай важливим для ергономіки та зручності, адже хірург з асистентом під час операції повернуті один до одного обличчями.

Перший і основний доступ в черевну порожнину здійснюється через прокол вище пупка. Через цей прокол в черевну порожнину вводиться троакар, підключається подача вуглекислого газу, і вводиться лапароскоп. Голку Вереша для инсуфляции (створення пневмоперитонеума) в своїй практиці я не застосовую, використовуючи для входу в черевну порожнину стандартний троакар, вважаючи дану методику більш безпечною і надійною.



Додаткові 2 проколи накладаються в безсудинних зонах гіпогастральної області, відступивши 1,5-2 см всередину і донизу від передніх верхніх клубових остей (spina iliaca anterior superior). У разі необхідності 4 проколу - стандартно він накладається по середній лінії живота.