Facebook Youtube Instagram Contacts e-mail Phone
Телефон лікаря: +49 681 406-4692
Записатися на прийом: +49 681 406-1370

Тривалий час всі основні операції в гінекології виконувалися 2 способами: абдомінальний - шляхом розсічення передньої черевної стінки, і вагінальний - виконання операції через піхву. З кінця 1990-х початку 2000-х широке поширення по всьому світу отримали ендоскопічні методи. Дані методи, засновані на використанні спеціальних оптичних систем, дозволяють зазирнути всередину (черевної порожнини, матки) і з мінімальною травмою і найбільшим ефектом вирішити проблему. На сьогодні відкриті абдомінальні операції в гінекології виконуються вкрай рідко: лише у виняткових, рідкісних випадках. «Класичне» вишкрібання порожнини матки повністю замінено гістероскопічним методом, який є більш ефективним і якісним.
Пластична хірургія продовжує вдосконалюватися, застосовуються нові, більш ефективні методи пластики статевих губ. Лікування опущення стінок піхви, в ряді випадків, проводиться лапароскопічним шляхом, удосконалюються вагінальні доступи, широкого поширення набуває використання сітчастих імплантів (система TVT-o при корекції нетримання сечі, використанні сітчастої стрічки при проведенні пектопексіі, промонтофіксаціі, сакроспінальної фіксації).
В даному розділі будуть представлені основні операції, які виконуються доктором гістероскопічним, лапароскопічним, вагінальним доступом. Залишається невеликий відсоток операцій, які виконуються відкритим абдомінальним доступом, коли лапароскопія практично не можлива, або недоцільна.

Індивідуальний підхід до кожного пацієнта і можливість створення комфортних умов перебування в стаціонарі дозволяють
досягти максимального ефекту від проведеного лікування
.
Гістероскопія

На сьогодні гістероскопія є основнив методом діагностики і лікування патології порожнини матки. Також даний метод широко застосовується при обстеженні з приводу безпліддя.

Гістероскопія проводиться шляхом введення оптичної системи в порожнину матки, що дозволяє оцінити стан ендометрія, виявити його зміни, прицільно взяти фрагмент ендометрію на дослідження, оцінити стінки порожнини матки. З цією метою можливо використання ультратонких гістероскопів, що дозволяє провести операцію без розширення цервікального каналу: не завдаючи травму. Операції проводяться як під загальним, так і під місцевим знеболенням.

Приклади операцій та цікаві клінічні випадки:

Лапароскопія

У сучасній оперативній гінекології лапароскопія практично повністю замінила відкриту хірургію. Операції більш не вимагають розрізу передньої черевної стінки (живота), виробляються через 2-4 проколи, з мінімальною травмою і значно кращими результатами. Застосування сучасного інструментарію та оптичних систем дозволяє, в ряді випадків, скоротити терміни перебування в стаціонарі до 1 дня.

Лапароскопія широко застосовується при лікуванні безпліддя з метою перевірки і відновлення прохідності маткових труб, розсічення щільної білкової оболонки яєчника при синдромі полікістозних яєчників і ановуляції. При лікуванні лейоміоми в практику впроваджений метод тимчасового перетискання маткових артерій, що дозволяє ефективно і з мінімальною крововтратою видаляти крупні вузли, повноцінно ушивати ложе після видалення вузла. Переглянутий підхід при лікуванні ендометріозу. Видалення ендометріоїдних кіст проводиться з максимальним збереженням здорової яєчникової тканини, досягти чого стало можливо з застосуванням спеціальних затискачів mannes, подкапсульним введенням реместіпа, знаходженням «правильного» шару для вилущування кісти. Застосування сітчастих імплантів дозволило значно поліпшити результати лікування апікального пролапсу.

Лапароскопічні операції при різноманітної гінекологічної патології:

Вагінальні операції

Безліч гінекологічних операцій виконуються з боку піхви. Дані втручання проводяться на гінекологічному кріслі (операційному столі в формі гінекологічного крісла). Перш за все, це операції з приводу опущення, або випадання стінок піхви і матки, до яких відносяться передня і задня пластика стінок піхви (передня, задня кольпоррафія і леваторопластіка), сакроспінальна фіксація. Можливо видалення матки вагінальним доступом.
Реконструктивні операції при вроджених аномаліях органів геніталій: перегородка в піхву при подвоєнні (повному і неповному) піхви, операції по формуванню піхви при його вродженій відсутності (аплазії піхви).
Операції на шийці матки: відновлення шийки матки при виражених післяпологових розривах і деформації шийки матки, коагуляція (радіохвильова, лазерна), конизация або трахелектомія при дисплазії і початкових стадіях раку шийки матки.
До операцій з боку піхви так само можна віднести пластичні операції на статевих губах з метою корекції їх розміру і форми. Операції по розтину дівочої пліви (дефлорація) або операції по відновленню невинності.

Відкрита хірургія

Як і раніше, в оперативній гінекології залишається місце і для відкритої хірургії. В основному, ці операції проводяться при запущених формах хвороби. При гігантських лейоміома матки, коли лапароскопічний доступ не представляється можливим або не доцільний. При ряді онкологічних захворювань, хоча на сьогоднішній день можливості лапароскопії розширюються, і відкрита хірургія виконується набагато рідше. При ускладненнях під час лапароскопічних операцій (масивні кровотечі) можливий перехід на відкриту хірургію.

У більшості випадків, хірургічний доступ виконується внизу живота по лінії трусів (доступ по Пфанненштилю). Цілісність передньої черевної стінки відновлюється пошарово ниткою, що розсмоктується. В кінці операції цілісність шкіри відновлюється внутрішньошкірним швом, що дозволяє досягти найкращого косметичного результату.